Prožitkové relaxace

Pořádáme prožitkové relaxace určené široké veřejnosti i uzavřeným skupinám. Nejčastěji spolupracujeme s jóga studii, kulturními centry, divadly, vzdělávacími centry a firmami. Během relaxace si kvalitně odpočinete, zklidníte mysl, načerpáte motivaci a posílíte imunitu.

Cíle a benefity

  • Efektivní odpočinek
  • Prevence onemocnění a syndromu vyhoření
  • Posílení imunity
  • Zlepšení koncentrace

Základní technikou celostní muzikoterapie (metoda PaedDr. L. Holzera) je prožitková relaxace, během níž účastníci leží a nechávají na sebe působit vibrace, hudbu a zvuky, jež vytváří sám muzikoterapeut hrou na nástroje s přirozeným laděním, jako jsou např. didgeridoo, tibetské mísy, šamanský buben, brumle, ústní harfa, koncovka. Právě ty mají jedinečnou schopnost vydávat tóny, které dokážou harmonizovat všechny tělesné systémy. Postupně dochází ke zklidnění a nastává relaxovaný stav. Zároveň se uvolňuje celé tělo účastníků a odchází z něj napětí a bolest.

„Poslouchat přirozenou hudbu je stejné jako pít čistou vodu. Je to zdravé, protože vibrace tvořící základ této hudby jsou nedílnou součástí prostředí, ve kterém žijeme.“

Jóga a muzikoterapie

Od roku 2019 organizujeme také akce, při nichž kombinujeme cvičení jemné jin jógy s relaxační muzikoterapeutickou hudbou. Zvuk přírodních nástrojů zde slouží jako podpora pro jógovou praxi, pomáhá koncentrovat pozornost na vlastní prožitky, uvolnit se a v podstatě se rozplynout do jednotlivých asán.